#ГРОМАДСЬКІ ДЕТЕКТИВИ
ВИПУСК 4
Ця моторошна історія про людину, яку незаконно затримали (не склали відповідного протоколу затримання), звинувачували у вчиненні злочину, не повідомляли близьких про затримання, не дали можливості користуватися послугами адвоката. На дві доби В* незаконно позбавили волі та примушували підписати документи щодо визнання своєї провини у вчиненні низки злочинів, використовуючи фізичну силу і психологічний тиск.
Такі ситуації викликають обурення з боку правозахисників і експертів, але завдяки їхньому втручанню у справи, віра у правосуддя повертається.
І чим більше інформації оприлюднюється, тим свідомішим стає наше суспільство, яке починає розуміти, що справедливість і повага до людського життя та основоположних прав і свобод людини – це не гасла, а мета розвитку сучасної країни. І для досягнення цього потрібні комплексні підходи.
Більше матеріалів про незаконні затримання:
Пропонуємо ще один кейс від громадських детективів — про незаконне затримання людини

Карта прав, які захищають #громадськідетективи
Потерпілий: В*
Джерело інформації: В*
Географія: м.Харків
Обставини справи:
10 травня 2019-го року працівники поліції примусили чоловіка сісти до їхнього автомобіля та доставили його до Шевченківського відділку поліції ГУНП у Харківської області (здійснили незаконне затримання — і відповідного протоколу про затримання не склали). Дорогою до відділку працівники поліції били В* по обличчю й тулубу, а також — у «сонячне сплетіння».
Далі насильницькі дії не спинилися, внаслідок чого чоловік неодноразово втрачав свідомість.
У відділку поліції В*незаконно утримували дві доби та катували (не давали води, їжі, постійно застосовували до нього фізичне насилля та психологічний тиск) і примушували визнати провину у скоєних злочинах. Про затримання В* працівники поліції не повідомляли близьких осіб, а також Центр БВПД.
Потерпілий стверджував, що його злочини вигадано, що він немає жодного стосунку до звинувачень, і що метою застосування фізичної сили було отримання показань.
Поліцейський відділок В* залишив 12 травня 2019 року із синцями на обличчі та тілесними ушкодженнями.
Що зробили громадські детективи?
Докладно опитали потерпілого В* про обставини порушення його прав і свобод працівниками поліції та допомогли зафіксувати факти тілесних ушкоджень у закладі охорони здоров’я.
Від Шевченківського ВП ГУ НП у Харківській області отримали інформацію щодо відсутності записів у відповідних журналах обліку про факт затримання та доставлення В* до цього відділку поліції.
Від РЦ БВПД у Харківській та Луганській області отримали повідомлення про відсутність даних щодо інформування Шевченківського ВП ГУНП у Харківській області про факт затримання В*. Також детективи отримали свідчення дружини В* щодо його відсутності за місцем проживання впродовж вищевказаного часу.
Що далі?
Поінформовано Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
У прокуратуру Харківської області відправлено звернення з інформацією про факт незаконного затримання та застосування насильницьких дій працівниками поліції щодо В* і підготовлено звернення до ГУ Національної поліції України в Харківській області про проведення службового розслідування за вказаним фактом.
За результатами громадського розслідування прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019*** за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч.2 ст.356, ст.371, ч.1 ст.374 КК України.
Триває досудове розслідування за фактом незаконного затримання.
Регіональний координатор: Сергій Іллюк
Експерт, відповідальний за координацію провадження: Олег Боднар
#громадські детективи #громадські розслідування